Međugorje 2018

Wiedeń

Trogir

Mostar

Dubrovnik

Međugorje

Piękne, spokojne, rozmodlone miejsce. Wbrew obawom i sceptycznym głosom - naprawdę dzieją się tam wspaniałe i dobre rzeczy. Przyjeżdża tam cały świat, widziałem Amerykanów, Hindusów, Arabów, Japończyków, wszystkie chyba nacje europejskie i wielu, których nie byłem w stanie zidentyfikować. Młodzi i starsi, samotni i całe rodziny. Wszyscy dają się owładnąć atmosferze tego miejsca. Wydawać by się mogło, że skoro to miejsce objawień maryjnych, to Maryja będzie w centrum, tymczasem Ona jest jakby z boku, w centrum jest Chrystus Bóg.
Już chce się tam jechać ponownie :)

medugorje02
medugorje01 medugorje03

Mostar

Piękne, tętniące życiem, stare miasto. Na każdym jednak kroku widać rany, jakie zadała mu okrutna wojna. Wciąż wiele budynków stoi w ruinie, w wielu miejscach widać ślady po kulach i pociskach artyleryjskich.

mos01

mos02

Dubrovnik

Niezwykle malownicze, z bogatą historią miasto nad Adriatykiem w Chorwacji. Kimatyczne, zacienione, wąskie uliczki zachęcają do zagłębienia się w ich labirynt. Nie tylko zresztą turystów - w tym miejscu powstawały zdjęcia do Gry o Tron, Gwiezdnych Wojen, Jamesa Bonda i Robin Hooda.

dub00

dub02dub04
dub05dub03
dub01